Pozyskamy kredyt dla Twojego biznesu

ikony

Przedsiębiorcy planujący zakup nieruchomości powinni wiedzieć o kilku ważnych aspektach.

 

Kiedy kredyt hipoteczny a kiedy gotówkowy?

Kredyt gotówkowy jest dobrym rozwiązaniem kiedy do zakupu potrzeba nam niewielkiej kwoty./rąc pod uwagę oprocentowanie kredytu, to kredyt hipoteczny może być dużo tańszy.

 

Jak banki wyliczają zdolność?

Jeśli podstawowym źródłem dochodu przedsiębiorcy jest działalność gospodarcza, banki wyliczając zdolność kredytową, zwracają uwagę na wiele czynników bezpośrednio związanych z prowadzeniem i finansami firmy.

Banki w różny sposób rozpatrują wnioski złożone przez przedsiębiorców rozliczających się na zasadach ogólnych, ryczałcie oraz karcie podatkowej.

 

Opodatkowanie na zasadach ogólnych

Banki dochód wyliczają w tym wypadku poprzez odjęcie kosztów uzyskania przychodu od przychodów. Badając zdolność kredytową, uwzględniają najczęściej średni dochód netto z ostatnich 12 miesięcy kalendarzowych.

Podatek liniowy

Dla banków dochód stanowi różnicę między wypracowanymi przychodami a kosztami ich uzyskania.

Ryczałt ewidencjonowany

O tym, jak bank podejdzie do wniosku, decyduje też rodzaj prowadzonej  działalności. Najczęściej jest tak, że przyjmuje średni miesięczny dochód netto za rok bieżący i ubiegły.

Karta podatkowa

Stanowi najprostszy sposób rozliczania się z fiskusem, ale dla banków jest najtrudniejszym przypadkiem pod względem liczenia zdolności kredytowej. Wynika to z faktu, że karta podatkowa w ogóle nie jest powiązana z dochodami

Klientom rozliczającym się za pomocą karty podatkowej, banki wyliczają średniomiesięczny dochód na podstawie wzoru:

                 średniomiesięczny dochód = stawka miesięcznego podatku x współczynnik przyjęty przez bank (od 5 do 15)

 

Procedura uzyskania kredytu na zakup nieruchomości jest dosyć mozolna ale jest dużą szansą na to, że wprowadzi firmy na wyżyny.

2020 © Copyrights Multi Inicjatywa - kredyty i pożyczki dla firm

Polityka prywatności

realizacja: icube.pl

Używamy plików cookies aby ułatwić Ci korzystanie z naszych stron www, do celów statystycznych oraz reklamowych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności