Pozyskamy kredyt dla Twojego biznesu

ikony

Prowadzenie firmy – jak wyjść z zadłużenia?  

Prowadzenie własnej firmy nie jest łatwe. Przedsiębiorcy poza korzyściami z tego faktu płynącymi na swojej drodze napotykają również wiele przeszkód. Nieterminowo płacone faktury przez kontrahentów, niedyspozycja pracowników, wadliwy towar lub choćby ukryte zapisy w umowach handlowych – to częste przyczyny zadłużenia firm. Procedura jest prosta – to efekt domina, jedna firma ciągnie za sobą kolejną. Niestety banku, w którym firma ma kredyt, takie wytłumaczenie nie interesuje. Jeśli ktoś poprzez podpisanie umowy kredytowej zobowiązał się płacić terminowo raty kredytu, to musi to robić niezależnie od tego, w jakiej sytuacji finansowej jest jego firma.  

 

Brak regularnych spłat kredytu 

Co się dzieje, kiedy nie płacimy rat? Najczęściej bank wypowiada takiej osobie kredyt i wówczas wymagalna jest cała kwota kredytu z dodatkowymi kosztami wypowiedzenia. Jeśli w dalszym ciągu, w wyznaczonym przez bank terminie należność nie zostanie uregulowana, to sprawa zostaje przekazana komornikowi, który będzie ściągał dług w drodze egzekucji.  Nadmienić trzeba, że nie ma minimalnej kwoty, którą komornik musi zostawić osobie prowadzącej działalność gospodarczą – może zabierać jej nawet 100% dochodu.  

 

Jak wyjść z zadłużenia? 

Często zdarza się, że firmy który doświadczyły podobnego scenariusza, nawiązały nowe kontakty handlowe i mają możliwość „odbicia się”.  Problem pojawia się wtedy, kiedy do nawiązania takiej współpracy potrzebne jest zaangażowanie własnych środków finansowych, których niestety nie mamy. Oczywiste wydaje się udanie się do banku po kredyt. Tyle tylko, że żaden bank nie udzieli nam kredytu, kiedy mieliśmy opóźnienia w kredytach, egzekucje i nasza historia kredytowa jest zła.  

Co wtedy? Czy taka osoba nie ma szans na dalsze prowadzenie firmy? Okazuje się, że ma! Istnieje rozwiązanie dla osób, które mają złą historię kredytową, a w dalszym ciągu chcą prowadzić swoją firmę i wyjść z długów.  

 

Wsparcie dla przedsiębiorców ze złą historią kredytową 

Poza tradycyjnymi bankami na rynku finansowym istnieją fundusze pożyczkowe, które udzielają finansowania firmom, gdzie właściciele mają np. złą historię kredytową. Fundusze te działają podobnie do banków, z tą różnicą, że na pierwszym miejscu stawiają rozwój firmy klienta i jego plany, a dopiero potem oceniają go według wiarygodności kredytowej. Istotniejsze dla nich jest to, czy klient będzie w stanie spłacić ich pożyczkę niż to, jak w przeszłości płacił kredyty bankowe. Dlatego, jeśli taki przysłowiowy Kowalski odbija się od drzwi wszystkich banków z powodu wcześniej wypowiedzianych kredytów, mając jednocześnie w zasięgu ręki realizacje dochodowego projektu handlowego, to skorzystanie z oferty takich funduszy jest najlepszym rozwiązaniem.  
 

Czy to bezpieczne? Odpowiedź jest krótka – tak. Fundusze pożyczkowe, tak samo, jak banki podlegają regulacjom Komisji Nadzoru Finansowego. Umowy, które pożyczkobiorcy podpisują, są jasne i czytelne. Koszt takiej pożyczki coraz częściej jest zbliżony do warunków cenowych, które oferują banki lub nieznacznie droższy.  
 

Dodatkowo, przedsiębiorca, który wpadł w pętlę bankowego zadłużenia może z pomocą takich firm jak, np. Multi Inicjatywa sp. z o.o. oprócz pomocy w wyborze funduszu pożyczkowego i najkorzystniejszej oferty kredytu oddłużeniowego dla firm, uporządkować swoje bankowe długi, wykreślić wpisy w rejestrach dłużników i BIK oraz zacząć budować pozytywną historię kredytową. W jasny sposób tłumaczymy naszym klientom co zrobić, ażeby z powrotem stać się wiarygodnym dla banków podmiotem gospodarczym. Przygotowujemy dla nich kompleksowe rozwiązanie i asystujemy w całym procesie oddłużenia.  

2019 © Copyrights Multi Inicjatywa - kredyty i pożyczki dla firm

Polityka prywatności

realizacja: icube.pl

Używamy plików cookies aby ułatwić Ci korzystanie z naszych stron www, do celów statystycznych oraz reklamowych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności