Pozyskamy kredyt dla Twojego biznesu

ikony

W Polsce jest coraz więcej firm udzielających pomocy zadłużonym. Ten artykuł wyjaśni jakie są przyczyny zadłużeń oraz gdzie można szukać pomocy raz ki sposób firmy rozwiązują takie sytuacje.

Przyczyny zadłużeń:

Powody długów mogą mieć najróżniejsze podłoża jednakże do najbardziej częstych należą:

     zła kalkulacja planów inwestycyjnych – niedoszacowanie inwestycyjne

     pożyczki gotówkowe zaciągane ponad możliwości finansowe

     zastoje płatnicze

     sytuacje losowe na które klient nie ma wpływu ( choroba, wypadek, zmiana koniunktury)

W jaki sposób sobie z nimi radzić?

W pierwszej kolejności należy uporządkować sobie są zaciągnięte zobowiązania tj. gdzie są zobowiązania, na jaką kwotę oracz czy jest możliwość rozłożenia zadłużenia raty -  realnie spojrzeć jakie są możliwości na spłatę. Przede wszystkim nie brać kolejnej pożyczki na spłatę poprzednich zadłużeń, ponieważ nakręci to jeszcze mocniej spiralę długów. Zobowiązania płacić realną gotówką tj. np. wynagrodzeniem z pracy. Warto również rozplanować budżet oraz ograniczyć wydatki „zbędne” do minimum na czas stabilizacji sytuacji finansowej.

Gdzie szukać pomocy?

Na rynku istnieje wiele instytucji zajmujących się pomocą w oddłużeniu przedsiębiorstw oraz klientów indywidualnych. Udając się po pomoc do takiej firmy należy przygotować odpowiednie dokumenty m.in dowód osobisty oraz Raport BIK (niektóre firmy pobierają go na miejscu) który jest niezbędny do zweryfikowania wszystkich zadłużeń.

 

2020 © Copyrights Multi Inicjatywa - kredyty i pożyczki dla firm

Polityka prywatności

realizacja: icube.pl

Używamy plików cookies aby ułatwić Ci korzystanie z naszych stron www, do celów statystycznych oraz reklamowych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności